9/04/2014

Заохочення до творчості

Ось і позаду пора відпусток, літніх канікул і всього того прекрасного, з чим пов'язана літня пора. Попереду осінь, початок нового навчального року - час, красу якого ми часто недооцінюємо, занурюючись з головою в роботу і шкільні проблеми. Ламаючи голову над тим, як підготувати дитину до школи, де знайти гроші на гуртки секції, ремонт класу і т. д і т.п., ми забуваємо запитати себе: «Як я можу допомогти своїй дитині в засвоєнні нового матеріалу, спілкуванні з однокласниками?», «Як допомогти йому прищепити інтерес до навчання, виховати самостійність і критичне мислення?». Нехай ніхто не зваблює себе ілюзіями щодо того, що це лежить на відповідальності школи і вчителів. У такий важливий період життя дитини, як школа, батькам слід особливо заохочувати його до творчості, яке допоможе прищепити їй необхідні навички, а батькам - дозволить урізноманітнити звичну рутину і навіть знизить стрес.

На жаль, деяких мам і тат слово «творчість» заводить у глухий кут, тому як на їх погляд, це зобов'язує батьків мати творчу професію або якісь спеціальні навички. Проте зовсім не потрібно бути художником, щоб заохочувати дитину поважати чужу думку, задавати питання, цінувати творчість і досягнення в цій галузі, надихати на нові ідеї. Можна сказати, що розвиток дитини в творчому відношенні означає теж, що і заохочення до допитливості і відкритості.

Пропоную кілька практичних ідей, для того, щоб сприяти творчій активності Вашої дитини в перебігу всього навчального року:
1. Виділіть невеликий куточок у вашому будинку для художньої студії. Це може бути всього лише коробка з олівцями, фарбами, кольоровим папером та іншим художніми приладдям. Заохочуйте дитину проводити деякий час кожен день, створюючи що-небудь заради задоволення.
2. Створіть галерею малюнків. Оформіть їх в рамки, зроблені вручну. Звертайте увагу дитини на створені раніше роботи - це допоможе їй побачити її творче «зростання» і надихне на нові ідеї.
3. Зберіть комплект «маленького винахідника» зі зламаними пристроями (старим калькулятором, наприклад), щоб діти змогли його розібрати і спробувати скласти назад.
4. Влаштуйте вдома імпровізовану сцену. Для цього достатньо повісити ковдру на спинки стільців. Беріть участь з дітьми в інсценуванні улюблених історій.
.5 Грайте в гру «Якби?». Задавайте дітям кумедні запитання, наприклад: «Якби наш одяг був їстівний?». Нехай запропонують незвичайні відповіді.
6. Будьте цікаві. Відомий Уолт Дісней одного разу сказав: «Коли Вам цікаво, Ви знаходите безліч цікавих занять». Читання книг, прогулянки, питання, бажання пізнавати нове (чому хмари такої форми чи звідки береться мох) - все це сприяє розвитку цікавості.
7. Обмежте перегляд телевізора та ігри за комп'ютером або Вашим смартфоном. Мета не в тому, щоб заборонити їх зовсім, але в тому, щоб ними користуватися з розумом і тільки тоді, коли це дійсно необхідно.

З новим навчальним роком Вас, друзі! Нових знань, відкриттів і ТВОРЧОСТІ!!!))) 

7/03/2014

Ілюстрації Oamul Lu

Чудові ілюстрації Oamul Lu надихають та створюють чудовий настрій. 
Всім прекрасного літнього дня!!!








6/21/2014

Човники на морі

Літом багато відпочиваючих їде саме на море - туди, де сонце, море, пляжі, свіже повітря.. Не відомо, як здійсняться плани на відпочинок цьогоріч, але помріяти про це можна :) На занятті ми виконали роботу у техніці колаж, де зобразили небо, море з хвилями, піщаний пляж та човники, що гойдаються на тих хвилях під кольоровими вітрилами.

Спочатку ми створили текстуру моря - замалювали аркуш паперу синьо-зеленими відтінками та додали зверху хвилястих ліній. На акварельному аркуші зобразили блакитне небо та відбитками поролонової губки створили пляж. Далі аркуш з морем розірвали на довгі шматочки і поскладали один на другий у формі хвиль. Шматок білої рваної смужки приклеїли між морем та піском - ніби як піна. А з кольорого та зайвих шматочків паперу створили човники та вітрила.

В кінці додали мушель та морських зірочок на пляжі за допомогою блискучого клея.





6/14/2014

Замальовки на природі

Сьогодні був чудовий теплий літній день. А тому ми взяли наші олівці, пензлі, фарби і т. н. та пішли в парк, що знаходиться неподалік, на пленер. Сам термін пленер походить від французського "en plein air", що означає відкрите повітря. Пленерний живопис започаткували французські художники, які у другій половині 19 ст. почали виходити з майстерень на свіже повітря та малювати усе кольорове багатство природи, зумовлене грою світла. Спостерігання за живою природою є безцінним досвідом, якого неможливо досягти навіть гарною уявою та пам'яттю. Крім того, для дітей поєднання творчої роботи та перебування на свіжому повітрі є напрочуд корисним!

Отже, для початку ми зробили декілька ескізів людей та дерев м'якими матеріалами, а далі створили нескладну акварельну замальовку.





6/07/2014

Полуниці

Нарешті, ЛІТО!!!! А отже три місяці чудової погоди, різноманітних прогулянок, цікавих подорожей, відпочинку, літніх ягод та фруктів! Дуже хочеться, щоб цей час влітку пройшов не даремно, але з такими цікавинками, які не можна собі дозволити в інші пори року.

І почнемо ми зі смачного, а саме з полуниць! Так, саме з полуниць, адже зараз саме той час, коли їх у великій кількості можна побачити на грядках в саду і, звичайно, у продажу. Як такі смачні та запашні ягоди можуть не надихнути на творчість? :)

Для колажа ми створили текстурний папір червоного кольору, який потім вкрили білими пламками. Після того, як папір висохнув, діти вирізали з нього силуети у формі полуниць та приклеїли до аркуша паперу, на якому заздалегіть намалювали велику тарілку. В кінці пензлем додали до полуницок зелених "хвостиків" та прикрасили пастеллю.




5/24/2014

Кольорові медузи

Декілька занять тому ми вже малювали море та його жителів - морських коників. Але підводне царство таке велике, що там можуть співіснувати дуже багато чудових та яскравих сторінь. Таких як медузи, наприклад. До того ж їх ми можемо бачити значно частіше, ніж коників чи яких-небудь інших морських тваринок. Медузи теж бувають дуже різні: від величезних, що мешкають в океанських глибинах до маленьких, прозорих, які можна побачити на узбережжі моря.

Цю роботу ми виконували у монохромній гамі, яку кожен обирав сам. Для цього ми згадували, що таке тональний перехід, тобто перехід одного тону в інший. У даному випадку - перехід від білого до рожевого чи блакитного. Після того масляними пастелями намалювали медуз, великих та маленьких, водорості та зграї рибок.




5/17/2014

Натюрморт з піонами

Сьогодні натюрморт з піонами - прекрасними квітками, які як раз квітнуть у цю пору року.

Для малюків порядок роботи доволі простий:
1. Розташовуємо натюрморт на аркуші таким чином, щоб об'єкти не були завеликі та занадто малі відносно аркуша.
2. Уточнюємо пропорції букета та банки.
3. Малюємо квіти, стеблі, силует банки, поверхню стола.
4. Працюємо фарбами
5. В кінці можна додати візерунків масляними пастелями.




5/14/2014

Червоні маки

День пам'яті цього року моє свої специфічні особливості, серед яких багато змін у візуальних символах дати. Це, в першу чергу, зміна традиційної "георгіївської (гвардейскої)" стрічки на яскраву полум'яну квітку - мак. В країнах Европи цей символ вже давно не новий - червоним маком (Remembrance poppy) вже понад пів століття европейці та американці позначають день пам'яті всіх полеглих у Першій світовій війні, а згодом - жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи з 1914 року. В цей день на всіх урочистостях військовослужбовці, держслужбовці та всі патріотично налаштовані громадани прикрашають одяг штучними маками, виготовленими з шовку чи іншого матеріалу.

Графічне зображення українського червоного маку "є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого - кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою зазвичай розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни та гасло "Ніколи знову".

Ми з дітками вирішили також долучитися до цієї громадської ініціативи та створили паперові червоні маки.


А ось і сам сивол:




5/10/2014

Натюрморт з тюльпанами та бузком

Продовжуємо роботу над натюрмортами. Сьогодні аквареллю малюємо натюрморт з бузком та тюльпанами.

Порядок роботи, можна сказати, такий самий, як і попереднього разу:
1. Знаходимо найбільш вдалу композицію натюрморту на аркуші паперу.
2. Перевіряємо пропорції: величину букету відносно скляної банки і навпаки.
3. Уточнюємо. Вимальовуємо голівки тюльпанів, об'єм бузка, листя, банку.
4. У палітрі змішуємо необхідні кольори для бузка, тюльпанів і т. ін. Акварелями будемо працювати шарами, тобто поступово накладаючи потрібний колір. 
5. Малюємо перший шар для квітів та зелені. Після того, як він висохне, тим самим кольором накладаємо наступний шар, але вже в місцях тіні. Поступово зафарбовуємо весь аркуш. В кінці доречно додати акцентів: окремих квіточок на бузку, пелюсток на тюльпанах. 





5/07/2014

Морський коник

Скоро літо, а отже попереду багато цікавих ідей на тему відпочинку, подорожей і т. ін. Сьогодні ми згадували море, а точніше підводне царство та його жителів: риб, медуз, морських коників та інших тварин. Крім того, морське дно вкрите різноманітними водоростями різного кольору, довжини та форми, морськими мушлями та камінцями.

Для цього масляними пастелями діти зобразили зелені водорості, а море (чи океан) зробили відбитками за допомогою целофанового пакету. Пальчиками намалювали кольорових рибок, а кінчиком старого олівця поставили білі цятки - для очей. З різнокольорового паперу, який заздалегіть підготували, вирязали коника та приклеїли його до роботи. В кінці додали блискіток для коника та зірочок у море.



5/02/2014

Натюрморт з тюльпанами

Починаємо серію натюрмортів з квітами. Сьогодні з молодшою групою малюємо натюрморт з тюльпанами у великому розписному глечику.

Порядок роботи над натюрмортом наступний:
1. "Знайти" об'єкти на аркуші папери - тобто, розмістити таким чином, щоб предмети не були завеликі відносно аркуша та не були надто малі. Для цього достатньо приблизно зобразити силует натюрмотру на деякій відстані від країв аркуша.
2. Більш-менш пропорційно відокремити основні об'єкти один від одного - в нашому випадку глечик та букет туюльпанів.
3. Деталізувати. Намалювати головки квітів, стеблі, силует глечика та візерунок на ньому.
4. Перейти до роботи фарбами. Намагатися віднайти потрібний відтінок, не забути про тіні. В кінці додати пастелями візерунків.





4/26/2014

Малюнок до Великодня

"бо наша Пасха, Христос, за нас у жертву принесений." 1 Кор. 5:7

Наближаючись до Великодня, ми з дітками згадуємо про важливі події, що відбувалися в ці дні понад дві тисячі років тому. Згадували про Іісуса Христа і Його жертву. Про те, чому Його стратили, про Його чудесне воскресіння, і яке це має значення для нас. А воно має величезне значення, бо стосується кожного. Христос помер за нас, грішників аби нам увійти у Царство Небесне і ніколи не побачити смерті. Аби нам простили гріхи, бо самі цього зробити не можемо. Нехай ці дні будут для вас сповнені спогадів про ті події, а більше сповнені радості від того, що Христос воскрес і дарує те восресіння кожному, хто прийде до Нього. Христос вокрес!!!

У недільній школі є чудова книжка з біблійними оповіданнями для дітей та прекрасними ілюстраціями. Прочитавши про чудо воскресіння, ми спробували намалювати Іісуса з овечкою в руках - символічно зобразивши Його як жертовного Агнця.



4/19/2014

Мальви

Я з дитинства люблю мальви. Серед неясних та розмитих спогадів того часу вони чомусь запам'яталися особливо. Високі стрункі стеблі, на яких густо-густо ростуть пухнасті та м'які голівки квітів. Тепер ця квіточка сприймається ще в одному важливому аспекті - національному, бо на мій погляд, як тюльпан є квіткою Голандії, а кактус - Мексики, так і мальва є суто українскою квіткою.

На занятті ми згадували різні види квітів та особливої уваги приділяли спостереженню за мальвами. Їх то ми в решті і намалювали.



   

4/16/2014

Весняний зайчик

Вже пройшло багато часу, як ми в останній раз малювали з дітками молодшої групи тварин. Тому я вирішила надолужити згаяне і запропонувала зобразити (у зв'язку з весною) такого собі милого зайчика.

Намалювавши частини тіла, вуха і т. ін., ми також згадали базові поняття зображення простору: зменшення об'єктів в далечіні, перекривання дальніх предметів тими, що попереду. В кінці ми прикрасили роботу візерунками на траві, додали штрихів для хутра та приклеїли з кольорового паперу зайчику квіточку :)


4/12/2014

Квітуче поле

Сьогодні було не зовсім звичайне заняття, бо ми не малювали чи вирізали щось з паперу, а РОЗБРИЗКУВАЛИ. Так, саме розбризкували фарбу на білому аркуші паперу, в результаті чого з'явився такий собі "пейзаж" з травичкою та квітами. Власне, метою уроку було не малювання пейзажу, а саме практика у новій техніці. Дітям вона дуже сподобалася =) І вони старанно виконували всі вимоги, а саме:

1. Взяли аркуш акварельного паперу та приклеїли його малярною стрічкою до якоїсь твердої поверхні.
2. Змішали у палітрі декілька кольорів: зелений, коричневий та жовтий.
3. У верхній половині білого аркуша намалювали небо з хмарами (так, на цей раз пензлем)). Враховуючи властивості акварелі, малювати треба було швидко, "по-мокрому".
4. Коли небо висохло, в нижній половині аркуша почали "розбризкувати" траву. Для цього треба набрати потрібний колір (для початку взяли коричневий) та постукуючи пензлем по вказівному пальці, струшували колір на папір. Чим нижче знаходится пензлик над аркушем, ти довші виходять бризки, чим далі - тим менші.
4. Таким чином, треба було заповнити нижню половину так, щоб трава набула матеріальності. Різними відтінками зеленого та жовтого кольорів ми "намалювали" траву. Чим більше було шарів бризк, тим густіша трава.
5. В кінці залишилося лише прекрасити пейзаж квітами. У нас вийшли квіти блакитного та рожевого кольорів.